Sve prisutne učenike, nastavnike i goste pozdravila je nastavnica i predsjednica Školskoga odbora Nikolina Marinić. Publikaciju je na posebno topao način predstavila Nina Plažanin, dipl. psihologinja, donedavno zaposlenica škole. Istaknula je mnogobrojne vrijednosti Ljetopisa, koji će u budućnosti imati vrijednost spomenara u koji se može zaviriti i prisjetiti se dana provedenih u školi.
Najdraži dijelovi publikacije su joj učenički tekstovi u kojima oni donose svoje osjećaje, proživljavanja, duhovita zapažanja i samokritične opaske. Pohvalila je mnoštvo aktivnosti u kojima sudjeluju učenici, a kojima se afirmiraju različite ljudske vrijednosti. O publikaciji su govorile i urednice. Knjižničarka Tatjana Kreštan podsjetila je prisutne na Mjesec hrvatske knjige koji je ove godine posvećen pripovijedanju.
Ljetopis je publikacija koja itekako ima što za reći o protekloj školskoj godini, a njegova će vrijednost rasti s vremenom, kada sjećanja počnu blijedjeti. Glavna urednica, ravnateljica Nataša Vibiral uključila se putem videoprijenosa i izrazila zadovoljstvo dugogodišnjim izlaženjem publikacije i činjenicom da je škola uspjela osigurati sredstva za njen tisak, čemu su pridonijeli djelatnici škole preko projekata te sredstva osnivača. Zahvalila je svima koji su bili uključeni u njegovo oblikovanje te svim djelatnicima koji su sudjelovali u organizaciji svečanosti.
U umjetničkom dijelu programa sudjelovali su učenici Glazbene škole Vatroslava Lisinskog Bjelovar, kvartet rogova u sastavu: E. A. C. , D. Ć, R. P. i njihov mentor, profesor Ivan Oškera. Iz Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar stihove su govorili M. O. i M. M. pod mentorstvom nastavnice Andree Štefanec, a nastupio je i zbor učenika uz instrumentalnu pratnju I. G. T. (tambura) te učenice I. V. M. iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar (violina). Zbor je pripremila nastavnica Mirela Alebić. Prostor knjižnice oplemenili su radovi umirovljenih djelatnica, umjetničke slike Gordane Petak i zidni satovi od keramike Darinke Bojčić.
Zahvaljujući uspješnoj suradnji i velikom trudu izdavačka djelatnost škole rezultirala je još jednom publikacijom “za budućnost”, čija će vrijednost rasti protokom vremena. Poput vremenskoga stroja učenicima i djelatnicima služit će za povratak u prošlost, u dane provedene u školi.